ВИСОКОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Херсонська область

У країнах Європи зареєстровано захворювання тварин на ящур

Дата: 12.05.2025 10:47
Кількість переглядів: 23

Ящур – це  гостра, висококонтагіозна хвороба тварин, що відносяться до ряду парнокопитих підряду жуйних, а також сімейства свиней та виду Camelus bactrianus із сімейства верблюдових, проте також сприйнятливі і дикі тварини (олені, козулі, лосі та дикі кабани).

На ящур можуть хворіти і люди. Основний шлях інфікування людей відбувається через вживання сирого молока хворих на вірус ящуру тварин, а також через продукти його переробки, рідше через м’ясо. Можлива пряма передача інфекції людині повітряно-краплинним шляхом при контакті з хворою твариною.

Виникнення даного захворювання матиме  значний вплив на розвиток сільського господарства, а в разі виникнення -  завдає великих  економічних збитків для аграрного сектору. Спалах хвороби в країні миттєво викличе заборону експорту тварин та тваринницької продукції до всіх країн, вільних від ящуру.

Хвороба має здатність швидко поширюватись на значні території. Переносниками ящуру можуть бути і несприйнятливі до хвороби тварини - собаки, коти, коні, а інколи кури, качки, гуси та синантропна птиця.

Основні клінічні ознаки: слинотеча, наявність афт, ерозій на слизовій оболонці ротової порожнини та язика, підвищення температури тіла, кульгавість та зниження апетиту. У новонародженого молодняку ящур проходить у гострій формі з подальшою загибеллю тварин, та без утворення афт.

Основним джерелом інфекції є тварини, хворі на ящур, та тварини, які перебувають в інкубаційному (прихованому) періоді хвороби. Інфіковані тварини передають вірус при диханні, зі слиною, носовим слизом, лімфою із лопнувших афт, молоком, сечею та каловими масами. Зараження відбувається шляхом безпосереднього контакту хворих тварин зі здоровими. З моменту зараження до моменту прояву перших клінічних ознак проходить від 7 до 14 днів у великої рогатої худоби та 21 день у інших сприйнятливих тварин.

Відповідно до Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2017 №431:

В разі виникнення захворювання на території України ДНПК в регіонах, що межують з неблагополучним пунктом, організовують проведення заходів:

  • посилення охорони господарств з метою недопущення будь-якого контакту тварин благополучних щодо ящуру господарств з худобою неблагополучних щодо ящуру пунктів та контакту людей з особами, які обслуговують худобу в цих господарствах та пунктах;

  • повністю зупиняють господарський зв’язок з неблагополучним щодо ящуру пунктом;

  • беруть на облік всіх сприйнятливих до ящуру сільськогосподарських тварин;

  • переводять ферми на суворий ветеринарно-санітарний режим утримання та експлуатації тварин;

  • забороняють відвідування ферм сторонніми особами.

Наразі з метою недопущення занесення хвороби на територію України вже впроваджено заходи безпеки, такі як:

  • посилення державного контролю на кордонах;

  • впровадження дезінфекції, утилізації заражених тварин і вилучення небезпечних продуктів;

  • створення контрольно-пропускних пунктів у прикордонних регіонах;

  • заборона на ввезення продуктів тваринного походження з Угорщини, Словаччини та інших країн, де зафіксовані випадки зараження.

 Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь